Úradné preklady Bratislava:
PON - PIA: 9.00 - 17.00
Zobraziť na mape

Translata podporila splav detí z detského domova

6-splav

Translata pomaly dospela. V začiatkoch nášho fungovania sme boli tím prevažne vysokoškolských študentov a čerstvých absolventov. Dnes sú mnohí kolegovia otcami a matkami. A tak nás osud detí, a nielen tých vlastných, trápi viac. Aj preto sme sa dohodli a dorovnali zbierku, ktorú založilo OZ Púpava v spolupráci s TJ Dynamo, a tak malo 28 detí z detského domova v Kolárove program na prvý víkend prázdnin.

Boli sme splavovať Malý Dunaj. Bol to pre nás už druhý ročník a podľa všetkých účastníkov bol ešte lepší ako ten prvý. Minulý rok sme museli dievčatám vysvetliť, že chrobák v stane nie je pohroma, ale príroda, ktorej cez víkend zažijú ešte veľa. 🙂 Dlho sme si opakovali názov riečky, miesta, kam to vlastne ideme, či termíny ako háčik alebo kormidelník. Niečo také predtým nezažili, všetko to pre nich bolo úplne nové. Spať v spacom vaku, pri ohni, pozerať na hviezdnu oblohu. Cez deň pádlovať a nemrviť sa, aby sme sa neotočili. A hlavne sa ešte stíhať pri tom všetkom aj do sýtosti naháňať, oblievať, kúpať… Roboty na celý víkend viac ako dosť!

K tejto akcii sme od začiatku pristupovali s rešpektom uvedomujúc si aj riziká a zodpovednosť, no partia skvelých ľudí a skvelých detí v spolupráci s dobrým počasím viedli oba roky k vynikajúcemu výsledku. 🙂 Deťom sme okrem zábavy ukázali aj vážky, vydry, meandre (naozaj netuším, či si toto slovo niektoré z nich zapamätalo 🙂 ) a oni nám radosť z obyčajných vecí (vodnej pištoľky) a vďaku za pochvalu či objatie. Verím, že z tejto akcie sa stane tradícia, ktorá dlho pretrvá, lebo verím, že nás všetkých obohacuje.

Lenka Svetlíková

– zúčastnila som sa ako jedna z animátoriek
—————————————————–
Nápad zorganizovať pre deti splav vznikol v roku 2014 na stretnutí Mateja (TJ Dynamo DK – skúsenosti so športovými akciami) a Mareka (OZ Púpava – skúsenosti s organizovaním akcií pre deti z domova v Kolárove). Pred prvým aj druhým ročníkom sme sa rozhodli osloviť ľudí prostredníctvom portálu Ľudia ľuďom s prosbou o podporu tejto myšlienky. Ak sa vám tieto aktivity páčia a aj vy by ste radi prispeli na detské víkendové akcie, týždenný tábor či budúcoročný splav, napíšte nám a my vás s nimi spojíme, resp. môžete prispieť priamo tu: https://www.ludialudom.sk/vyzvy/2455.

Deti v stane deti na splave pri vatre deti na splave
deti na splave hrajú vodnú vojnu deti s organizátormi splavu deti splavovali Malý Dunaj

Je pre mňa splneným snom pracovať pre firmu, v ktorej ľudí a služby verím na 100%. Peter Drucker mal v jednom pravdu: "The best way to predict the future is to create it," preto vás budem rada informovať o budúcom smerovaní prekladateľského sveta a tiež tajných úskalí marketingu.