Translata podporila splav detí z detského domova

Pridajte sa ku 8 000 podnikateľom, marketérom a manažérom a získajte praktické tipy z oblasti prekladov a podnikania v zahraničí.
Preskúmajte Translata Brífing
6-splav

Translata pomaly dospela. V začiatkoch nášho fungovania sme boli tím prevažne vysokoškolských študentov a čerstvých absolventov. Dnes sú mnohí kolegovia otcami a matkami. A tak nás osud detí, a nielen tých vlastných, trápi viac. Aj preto sme sa dohodli a dorovnali zbierku, ktorú založilo OZ Púpava v spolupráci s TJ Dynamo, a tak malo 28 detí z detského domova v Kolárove program na prvý víkend prázdnin.

Boli sme splavovať Malý Dunaj. Bol to pre nás už druhý ročník a podľa všetkých účastníkov bol ešte lepší ako ten prvý. Minulý rok sme museli dievčatám vysvetliť, že chrobák v stane nie je pohroma, ale príroda, ktorej cez víkend zažijú ešte veľa. 🙂 Dlho sme si opakovali názov riečky, miesta, kam to vlastne ideme, či termíny ako háčik alebo kormidelník. Niečo také predtým nezažili, všetko to pre nich bolo úplne nové. Spať v spacom vaku, pri ohni, pozerať na hviezdnu oblohu. Cez deň pádlovať a nemrviť sa, aby sme sa neotočili. A hlavne sa ešte stíhať pri tom všetkom aj do sýtosti naháňať, oblievať, kúpať… Roboty na celý víkend viac ako dosť!

K tejto akcii sme od začiatku pristupovali s rešpektom uvedomujúc si aj riziká a zodpovednosť, no partia skvelých ľudí a skvelých detí v spolupráci s dobrým počasím viedli oba roky k vynikajúcemu výsledku. 🙂 Deťom sme okrem zábavy ukázali aj vážky, vydry, meandre (naozaj netuším, či si toto slovo niektoré z nich zapamätalo 🙂 ) a oni nám radosť z obyčajných vecí (vodnej pištoľky) a vďaku za pochvalu či objatie. Verím, že z tejto akcie sa stane tradícia, ktorá dlho pretrvá, lebo verím, že nás všetkých obohacuje.

Lenka Svetlíková

– zúčastnila som sa ako jedna z animátoriek
—————————————————–
Nápad zorganizovať pre deti splav vznikol v roku 2014 na stretnutí Mateja (TJ Dynamo DK – skúsenosti so športovými akciami) a Mareka (OZ Púpava – skúsenosti s organizovaním akcií pre deti z domova v Kolárove). Pred prvým aj druhým ročníkom sme sa rozhodli osloviť ľudí prostredníctvom portálu Ľudia ľuďom s prosbou o podporu tejto myšlienky. Ak sa vám tieto aktivity páčia a aj vy by ste radi prispeli na detské víkendové akcie, týždenný tábor či budúcoročný splav, napíšte nám a my vás s nimi spojíme, resp. môžete prispieť priamo tu: https://www.ludialudom.sk/vyzvy/2455.

Deti v stane deti na splave pri vatre deti na splave
deti na splave hrajú vodnú vojnu deti s organizátormi splavu deti splavovali Malý Dunaj

It's a dream come true for me to work for a company where I trust the people and the services 100%. Peter Drucker was right about one thing: "The best way to predict the future is to create it," which is why it'll be my pleasure to brief you on the future direction of the translation sphere as well as the hidden pitfalls of marketing.