Translata sa stala 100% vlastníkom startupu Localization Guru

Translata sa stala 100% vlastníkom startupu Localization Guru

Translata sa stala 100% vlastníkom startupu Localization Guru

Na prvý pohľad tradičné odvetvie, akým sa prekladateľstvo môže zdať, je vo veľkej miere ovplyvňované najnovšími technológiami. Tie majú za úlohu pomôcť s prekladom ako na strane samotného prekladateľa, tak aj na strane zadávateľa prekladu a práve toho sa týka najnovšia akvizícia prekladateľskej agentúry Translata.Start-up Localization Guru bol založený v roku 2014 ako inovatívny projekt, ktorého cieľom bolo zjednodušiť cestu k prekladu nie len pre firmy, ale aj pre obyčajných ľudí. Klientom, ktorí potrebujú profesionálny preklad realizovaný prekladateľmi s praxou, poskytol možnosť objednania prekladov pohodlne – online. Odstránil tak potrebu priamej komunikácie s projektovým manažérom a celý proces objednania prekladu skrátil na pár minút. Komunikácia s prekladateľskou agentúrou prebieha online v piatich jednoduchých krokoch, v ktorých klient uvedie základné špecifikácie pre prekladateľa, potrebné k realizácii kvalitného prekladu. Klient navyše obratom zistí všetky informácie o cene a termíne dodania, pričom nemalú výhodu predstavuje aj okamžitá platba online.

Za niekoľko rokov sa start-up Localization Guru slušne rozbehol a my sme veľmi radi, že sa nám ho podarilo dostať pod naše krídla. Pre klientov Localization Guru to prináša pozitíva v podobe prvotriednej kvality prekladov, ktoré v Translate realizujeme vďaka overeným dodávateľom, dlhoročným skúsenostiam, efektívnemu projektovému manažmentu a systému trojitej kontroly. Translata na druhej strane získava pod svoju správu nový perspektívny projekt, ktorý výborne zapadá do našej celkovej filozofie. Veríme, že ho dokážeme vo veľkej miere posunúť vpred a poskytnúť tak klientom sviežu alternatívu, ktorá bude šetriť nielen čas, ale aj vynaložené zdroje,“ dodáva Tomáš Polerecký, CEO Translaty.

Localization Guru ostáva vo väčšej miere osobitným a jedinečným projektom, ktorého služby, manažment a správa budú zastrešené pod značkou Translata. Medzi klientov Localization Guru patria, napríklad, Johnson Controls, CBRE, ale aj Hyperloop HTT, ktorí už využívajú výhody jednoduchého, rýchleho a kvalitného prekladu realizovaného cez online objednávku.