Preklady a tlmočenie v Košiciach

Preklady a tlmočenie v Košiciach

Spoločnosť Translata pôsobí v oblasti prekladateľských a tlmočníckych služieb už od roku 2005.

Za obdobie nášho dlhoročného pôsobenia sme dokázali vytvoriť spoľahlivý a efektívny systém spracovávania prekladateľských projektov a zabezpečovania tlmočníckych služieb a konferenčnej techniky. Naše portfólio spokojných zákazníkov tvoria slovenské aj zahraničné firmy, nadnárodné koncerny, malé a stredné podniky a fyzické osoby. Všetkým našim klientom sa snažíme vyjsť v ústrety a poskytnúť profesionálne služby šité na mieru.

Preklady sú službou, ktorú pre našich zákazníkov poskytujeme najčastejšie

Preklady vyhotovujeme z a do viac ako 70 svetových jazykov.

Ponúkame:

 • odborné preklady (z oblasti techniky, medicíny, práva, ekonómie, marketingu, IT a ďalších)
 • bežné preklady
 • úradné preklady (nazývané aj súdne preklady, súdne overené preklady alebo preklady s pečiatkou)
 • expresné preklady (vyhotovenie prekladu do 24 hodín za expresný príplatok)

Tím našich projektových manažérov sa postará o akékoľvek špecifické požiadavky spojené s prekladom, ktorý potrebujete vyhotoviť. Po zaslaní zdrojového textu elektronicky na e-mail office@translata.sk, alebo prostredníctvom nahratia súboru do nášho online formulára vám dokument obratom naceníme. Podporované formáty si môžete pozrieť tu.

V rámci vyhotovovania kvalitných prekladov prechádza každý jeden preklad dodatočnou internou kontrolou. Pri textoch, ktorý sú však určené na publikovanie alebo verejnú prezentáciu firmy, odporúčame korektúru rodeným hovoriacim cieľového jazyka, do ktorého sa text prekladá. Aj preto uvádzame na cenovej ponuke obe služby samostatne.

Naši špičkoví prekladatelia, s ktorými dlhodobo spolupracujeme, využívajú v oblasti prekladania najnovšie technológie. Pre vracajúcich sa klientov vytvárame terminologické databázy, ktoré umožňujú zachovať konzistentnosť terminológie aj s odstupom času a v neposlednom rade šetria čas aj náklady na preklad.

Vďaka bezpečnému elektronickému spracovávaniu prekladových projektov poskytujeme preklady v rámci celého územia Slovenska. Aj pre klientov z historického mesta Košice dokážeme zabezpečiť preklady či iné služby z nášho portfólia. Ak sídlite v Košiciach a nechcete dokumenty posielať v elektronickej forme, môžete ich poslať poštou na adresu Einsteinova 24, Aupark Tower, 851 01 Bratislava. Preložený dokument vám radi s originálom zašleme naspäť poštou alebo kuriérom.

Ak máte akékoľvek otázky, kedykoľvek nás kontaktujte prostredníctvom e-mailu na office@translata.sk, alebo telefonicky v každý pracovný deň od 9:00 do 18:00. Pri záujme o dlhodobejšiu spoluprácu navrhujeme stretnutie s naším obchodným zástupcom Martinom Hrušovským (hrusovsky@translata.sk, +421 940 407 687), ktorý na základe posúdenia vašich požiadaviek stanoví najvýhodnejšiu cenu.

V spoločnosti Translata navyše ponúkame:

– automatickú úsporu 20 % pre fyzické osoby a neplatcov DPH
– zľavu 10 % pre študentov, držiteľov karty ISIC

V poskytovaní tlmočníckych služieb patríme k špičke na Slovensku

Zabezpečovaniu tlmočenia sa venujeme už viac ako desať rokov. Spolupracujeme so skúsenými dlhoročnými tlmočníkmi. Naši tlmočníci najčastejšie tlmočia na:

 •  konferenciách
 •  seminároch
 •  školeniach
 •  kultúrnych podujatiach
 •  pracovných a iných stretnutiach
 •  sobášoch a iných úradných obradoch, ktoré vyžadujú certifikovaného úradného tlmočníka
 •  ako prvá prekladateľská agentúra na Slovensku poskytujeme úradné tlmočenie posunkovej reči

Zabezpečujeme aj komplexnú tlmočnícku techniku najčastejšie využívanú na konferenciách a školeniach. Pre pohodlnejšie a rýchlejšie zabezpečenie tlmočníckej techniky kdekoľvek na východnom Slovensku máme kompletnú konferenčnú techniku uskladnenú aj v Košiciach.

Spoločnosť Translata okrem iného zabezpečovala tlmočenie na medzinárodnej konferencii AICA počas trojdňového slávnostného podujatia k príležitosti udelenia štatútu európskeho mesta kultúry mestu Košice. V Košiciach sme takisto zabezpečovali tlmočenie niekoľkodňového seminára pre Tatra banku a poskytli sme tlmočnícku techniku a služby našich tlmočníkov pri slávnostnom uvedení nového lieku na trh. Úradne sme tlmočili sobáše, krsty aj dedičské konania a mnohé ďalšie.

Ak hľadáte tlmočníkov na konzekutívne alebo simultánne tlmočenie, kedykoľvek nás kontaktujte na office@translata.sk alebo telefonicky na čísle +421 2 3260 3130 a my vám ochotne pomôžeme.

Mám záujem o preklad alebo tlmočenie

Chcem získať bezplatnú cenovú kalkuláciu na preklad alebo tlmočenie