Úradné preklady Bratislava:
PON - PIA: 9.00 - 17.00
Zobraziť na mape

Úsmevu rozumie každý, všetko ostatné pretlmočíme

Nakombinujeme vám to presne podľa vašich požiadaviek

Tlmočnícka technika

Tlmočnícka technika

Konzekutívne tlmočenie

Konzekutívne tlmočenie

Úradné tlmočenie

Úradné tlmočenie

Tlmočenie na diaľku

Tlmočenie na diaľku

Sprevádzanie s tlmočením

Sprevádzanie s tlmočením

Simultánne tlmočenie

Simultánne tlmočenie

Špičkové podujatia vyžadujú špičkové tlmočenie

Academy Award of Merit (Odovzdávanie Oscarov)
Academy Award of Merit (Odovzdávanie Oscarov) z angličtiny do slovenčiny
Svatba Princa Harryho a Meghan Markle
Svatba Princa Harryho a Meghan Markle z angličtiny do slovenčiny
Celodenná konferencia firmy Mercateo
Celodenná konferencia firmy Mercateo kombinácia 4 jazykov

“Na práci prekladateľskej a tlmočníckej agentúry Translata oceňujeme najmä ochotu a schopnosť kvalitne spracovať veľké množstvo zdrojových materiálov v krátkom čase a striktné zachovanie konzistencie terminologicky náročných textov, vďaka využívaniu prekladateľských softvérov.”

Ivona Ďurčeková,
Sales support Medical Devices

Prípadová štúdia

Tlmočenie

Pravidelne tlmočíme množstvo seminárov, prednášok a obchodných rokovaní. Najčastejšie využívanými formami tlmočenia sú simultánne a konsekutívne. Poskytujeme aj kompletné zabezpečenie tlmočníckej techniky.

 • Konsekutívne tlmočenie

  Pri konsekutívnom tlmočení odborník tlmočí prejav rečníka po jednotlivých vetách, prípadne po skupine viet. Pre toto tlmočenie nie je potrebná tlmočnícka technika. Tlmočenie sa využíva najmä počas obchodných rokovaní, školení, pri sprevádzaní a pri výjazdoch.

 • Úradné tlmočenie

  Úradné tlmočenie je tlmočenie oficiálneho tlmočníka pri právnych alebo úradných úkonoch ako sú napr. súdne pojednávania, valné zhromaždenia, svadobné obrady, zasadnutia orgánov spoločností s medzinárodnou účasťou, priznania otcovstva alebo pohrebné ceremónie. Úradné tlmočenie realizujeme v rámci celého Slovenska. Ako prvá tlmočnícka agentúra na Slovensku realizujeme úradné tlmočenie posunkovej reči.

 • Simultánne tlmočenie

  Pri simultánnom tlmočení odborník tlmočí súbežne s prejavom rečníka, pričom využíva tlmočnícku techniku. Štandardne sa vyžadujú dvaja tlmočníci, ktorí sa striedajú po polhodine. Simultánne tlmočenie sa využíva počas konferencií, kongresov, seminárov a firemných prezentácií. Pri simultánnom tlmočení poskytne zákazník tlmočníkovi podkladové materiály (brožúry, prezentácie, informácie o predmete tlmočenia), aby sa vopred pripravil terminologicky a podal perfektný výkon.

 • Tlmočnícka technika

  Ak klient pripravuje akciu v priestoroch, v ktorých nie je tlmočnícka technika alebo si tlmočnícku techniku nezabezpečuje, zabezpečíme ju my. Výhodou sú overení dodávatelia a bezproblémová komunikácia medzi našimi tlmočníkmi a technikmi. Ak mate záujem o zabezpečenie tlmočníckej techniky, pozrite si našu ponuku.

 • Tlmočenie na diaľku

  Tlmočenie na diaľku, odborne nazývané dištančné tlmočenie, je vynikajúca voľba pre klientov, ktorí chcú uľahčiť komunikáciu v situácii, kedy potrebujú preklenúť jazykové bariéry, alebo zabezpečiť pohodlnejšiu komunikáciu na vyššej jazykovej úrovni a nemajú fyzicky k dispozícii vlastného tlmočníka. Tlmočenie na diaľku zahŕňa tlmočenie cez telefón, tlmočenie cez videohovor alebo online tlmočenie cez online aplikáciu.

 • Sprevádzanie s tlmočením

  Bratislava, Viedeň, Košice, Banská Bystrica… Patria tieto mestá medzi vaše neprebádané destinácie? Ak áno, v Translate vám zabezpečíme nielen tlmočenie v rôznych jazykoch pri prehliadke týchto miest, ale aj sprevádzanie s bohatým a starostlivo naplánovaným programom.

S nami neorganizujete žiadnych ďalších subdodávateľov

O projekty sa staráme komplexne a na mieru

Ako pracujeme

 • Komplexné riešenie na kľúč
 • Garancia profesionality a odbornosti tlmočníkov
 • Kompletné technické zabezpečenie - od ozvučenia po videotechniku
 • Prispôsobenie sa veľkosti priestoru a počtu ľudí
 • Zabezpečenie sprievodného programu s tlmočníkom