Úvod > O nás

O nás

Kto sme

Svet prekladov a tlmočenia sa stal naším domovom a miestom kde sa cítime byť istí a výnimoční. Svoj prvý preklad z nemeckého do anglického jazyka sme hrdo odovzdali v roku 2005. S týmto momentom sa spája vznik prekladateľskej agentúry Translata a zahájenie spolupráce našich projektových manažérov s nadanými prekladateľmi a tlmočníkmi. Vďaka nim sa nám podarilo vybudovať stabilnú spoločnosť a komunitu ľudí, ktorá svojím prístupom a profesionalitou pretvárajú prácu na radosť. Prekročili sme desať ročné výročie nášho pôsobenia na trhu, ktoré vnímame ako významný bod našej neúnavnej snahy upevniť si pozíciu spoľahlivého partnera vo svete prekladov a tlmočenia. Našim najväčším zadosťučinením sú spokojní klienti, kvalitné služby a neustále sa rozvíjajúce portfólio služieb.

V roku 2009 sme obdržali certifikát manažérstva kvality ISO 9001, ktorý vyzdvihol kvalitu a stabilitu našich interných procesov,ich riadenia a taktiež ich zdokonaľovania. Zaviazali sme sa byť garantom kvalitných služieb za primeranú cenu.

Čo nás charakterizuje:

 • tím mladých, projektovo orientovaných profesionálov
 • nové metódy práce v prekladateľskom a tlmočníckom priemysle
 • rastúce portfólio našich stálych klientov a prekladateľských výkonov
 • nárast počtu interných zamestnancov a externých spolupracovníkov  
 • spolupráca s klientom šitá na mieru
Investovanie do tých správnych ľudí sa nám opakovane potvrdzuje ako správne rozhodnutie a potrebný krok na udržanie vysokého štandardu, ktorý ide ruka v ruke s narastajúcou konkurenciou v prekladateľstve. Spolupracujeme s profesionálmi najvyššieho kalibru, ktorí prešli niekoľkostupňovým výberovým procesom. Náš tím projektových manažérov sídliacich v Bratislave podrobne oboznámia každého prekladateľa a tlmočníka o každom projekte a zákazke. Synergické využitie lingvistických, grafických, vyhodnocovacích a ďalších schopností na profesionálnej úrovni dostane našich zákazníkov o krok bližšie k splneniu ich stratégie a konečného cieľa.

Našim zákazníkom pomáhame uzatvárať dôležité zmluvy, vyhrávať medzinárodné tendre, zapájať nové výrobné linky, prezentovať svoju spoločnosť na nových trhoch. Lebo naša práca nás baví.
 

»Sme radi, že pomáhame našim klientom rásť.«Čo robíme

Ponúkame komplexné jazykové služby. Od vyhotovenia prekladov - úradných aj bežných, tlmočenia, zabezpečenia tlmočníckej techniky, lokalizačných služieb po DTP služby a iné. To však nie je všetko. Ponúkame prístup orientovaný na zákazníka, jasnú stratégiu  a transparentnú komunikáciu. Záleží nám na vašej spokojnosti.

Preklady

Odborné preklady využívajú naši klienti najčastejšie. Vďaka dôslednému výberu dodávateľov, špičke vo svojom odbore, dokážeme pokryť všetky oblasti. Preklady vyhotovujeme v štyroch hlavných odboroch: právo, ekonómia, medicína a technika. Zabezpečiť však vieme aj preklady z odborov ako beletria, z oblasti prírodovedných vied, histórie a iných.

Tlmočenie

Zabezpečíme simultánne tlmočenie, známe ako „kabínkové“, ktoré sa využíva počas konferencií, kongresov, seminárov a firemných prezentácií a na ktoré sa vyžaduje tlmočnícka technika. Konzekutívne tlmočenie sa využíva najmä počas obchodných rokovaní, školení, pri sprevádzaní a pri výjazdoch. Zabezpečíme aj šepkané tlmočenie, súdne overené tlmočenie, či tlmočenie v posunkovej reči.

Úradné preklady

Úradne overené preklady sú potrebné pri väčšine prekladov pre štátnu správu, prípadne pre úradné potreby. Obracajú sa na nás najmä zákazníci, ktorí potrebujú preklady rýchlo, často v extrémne krátkych dodacích lehotách. V niektorých jazykových kombináciách vyhotovíme úradné preklady aj na počkanie.

Tlmočnícka technika

Poskytujeme komplexné zabezpečenie konferenčnej techniky pre vaše podujatia. Podľa požiadavky poskytneme kvalitnú audiovizuálnu techniku, tlmočnícku techniku pre kongresy, semináre a školenia. Zriadime tlačové stredisko a pripravíme zvukový alebo obrazový záznam z podujatia. K balíku služieb samozrejme patrí aj komplexný servis techniky počas akcie.

Lokalizácia

Pod pojmom lokalizácia sa rozumie adaptovanie počítačového softvéru a internetových stránok na rozličné jazykové a regionálne zvyklosti. Táto služba by nebola možná bez expertnej znalosti práce s CAT nástrojmi (computer assisted translation - počítačom podporovaný preklad). Tento spôsob prekladania predstavuje budúcnosť prekladateľského priemyslu, ktorý šetrí čas potrebný na vyhotovenie prekladu a vo výraznej miere znižuje náklady.

Ako robíme

Kladieme maximálny dôraz na výnimočné vzťahy s našimi dodávateľmi, vďaka čomu sa nám podarilo nadviazať pravidelnú spoluprácu s prekladateľskou a tlmočníckou špičkou na trhu. Naše služby vieme prispôsobiť na mieru veľkým zákazníkom – korporáciám, ale aj zákazníkom, ktorí potrebujú preložiť iba jednu stranu.

Mechanizmus našej práce:

 • pracujeme s modernými systémami
 • realizujeme pravidelné školenia nášho tímu
 • vieme spracovať množstvo rôznych formátov
 • ubezpečujeme sa, že obojstranne rozumieme vzájomným požiadavkám, aby sa výsledná práca neminula cieľu
 • garantujeme bezpečnosť vašich dát a dokumentov
 • poskytujeme automatickú úsporu 20 % pre fyzické osoby a neplatcov DPH
 • počas nášho pôsobenia sme porozumeli, že profesionálny a transparentný prístup dokáže zabezpečiť, že aj ten najmenší projekt bude mať veľký vplyv - a tak k našej práci aj pristupujeme.

Filozofia našej práce

Etický kódex nášho fungovania vychádza zo samotného princípu, ktorým pristupujeme aj k osobnému životu. Poctivá práca, vyhýbanie sa najľahšej alternatíve, odhodlanie prekonať sa a nevkĺznuť do stereotypu, ktorý odmieta pokrok sú mantrou našej práce.

Translata a členovia jej tímu podporujú viacero komunitných projektov a charít, čím realizujeme náš zámer zveľaďovania slovenskej spoločnosti aj malými gestami. Medzi podporované projekty patrí napríklad príspevková organizácia Dobrý anjel, pravidelné zbierky ošatenia a vecí do domácnosti pre ľudí v núdzi, charitatívny príspevok pre Nadáciu Návrat či zbierka plastových vrchnákov pre chorých.

Slovami Marka Twaina: „najlepší spôsob ako potešiť samého seba, je potešiť niekoho iného.

10 dôvodov, prečo s nami spolupracovať:

 • Úroveň našich služieb je vysoká a našim klientom sa snažíme za každých okolností flexibilne pomôcť.
 • Odbornosť a ochota našich prekladateľov a pracovníkov je na prvom mieste.
 • Dokážeme zabezpečiť preklad/tlmočenie do takmer všetkých svetových jazykov v rôznych oblastiach (právo, medicína, technika, marketing, stavebníctvo, automobilový priemysel, ekonómia...).
 • Pracujeme s prekladateľskými softvérmi, čím znižujeme výslednú cenu prekladu a zároveň zachovávame špecifickú terminológiu, ktorá je jedinečná pre každého zákazníka.
 • Súdne aj bežné preklady a tlmočenia sú samozrejmosťou.
 • Cenovú ponuku pripravujeme individuálne podľa požiadaviek každého zákazníka.
 • Snažíme sa dodržiavať dohodnuté termíny, aj keď ide o expresné termíny.
 • Dokážeme zvládnuť aj veľké objemy textu v primeranom čase.
 • Zabezpečujeme komplexnú tlmočnícku techniku, nemusíte hľadať inde.
 • Diskrétnosť je jednou z našich priorít.

Zaujímavosti

Do súčasného dňa sme vyhotovili viac ako 250000 prekladov pre viac ako 26000 klientov. Náš tím si vytvoril širokú sieť profesionálnych prekladateľov, ktorú dnes tvorí viac ako 4592 špecialistov s najrozličnejšími jazykovými kombináciami. Tlmočnícke služby zabezpečuje viac ako 510 tlmočníkov. Vo svojom portfóliu exotických prekladov sa Translata pýši prekladmi zo slovenského jazyka do rómskeho jazyka či z anglického jazyka do paštčiny (Afganistan), papiamentu (Aruba, Bonaire), tagalog (Filipíny), mongolčiny (Mongolsko)... Medzi mnohými tlmočníckymi podujatiami, pri ktorých Translata zabezpečovala tlmočenie patrí napríklad podujatie v Košiciach pri akcii Kongres kritikov umenia, kde šesť profesionálnych tlmočníkov simultánne tlmočilo v slovenčine, angličtine, španielčine a francúzštine počas troch dní. Tlmočili sme udeľovanie Oskarov a GrammyKompletná tlmočnícka technika bola zabezpečená pri tlmočení pre viac ako 5000 zamestnancov firmy Zepter vo Viedni a mnohé ďalšie. Veríme, že profesionálnym a otvoreným prístupom tvoríme spoľahlivého partnera klientov a že naše rekordné čísla ako aj kvalita služieb budú neustále stúpať.


Mám záujem o preklad

Chcem získať bezplatnú cenovú ponuku

Jazykové kombinácie

Prekladáme do viac ako 70 jazykov

Kontaktovať translatuSwietelsky
„Prekladateľské služby firmy Translata využívame už viac rokov na preklady rôznych odborných dokumentov. So spoluprácou mám dobrú skúsenosť..." - Swietelsky -
Ďalšie referencie
ČSOB Leasing
Dlhoročná prax a spoľahlivý profesionálny prístup spoločnosti Translata, spol. s r.o. vyúsťuje v schopnosť realizácie terminologicky náročných prekladov textov... - ČSOB Leasing -
Ďalšie referencie
E.cake
„Digitálna agentúra Ecake, s.r.o. ponúka efektívne riešenia pre PPC reklamu, SEO a SMO optimalizáciu a vytváranie webových stránok, pričom dôraz kladieme najmä na... “ - E.cake -
Ďalšie referencie
Martinus.sk
„S tlmočníkmi zo spoločnosti Translata sme spolupracovali pri našich najväčších podujatiach, ktoré sme organizovali v  kníhkupectve Martinus na Obchodnej ulici.“ - Martinus.sk -
Ďalšie referencie
Bayer
„Spoločnosť Translata sme si vybrali riadnym výberovým konaním, spolupracujeme s ňou v oblasti prekladov už štvrtý rok . Oceňujeme vysokú úroveň ...“ - Bayer -
Ďalšie referencie
Microsoft
„Spoločnosť Microsoft Slovakia si vybrala služby spoločnosti Translata najmä kvôli expresnosti vyhotovenia prekladov a širokej ponuke jazykových kombinácií.“ - Microsoft -
Ďalšie referencie
Sharp
„Komunikácia je pre nás prioritou a v prípade akýchkoľvek pochybností spoločne s Translatou hľadáme riešenia, aby výsledný preklad spĺňal tie najnáročnejšie kritériá.“ - Sharp -
Ďalšie referencie
SAS Slovakia
„Vážime si, že spoločnosť Translata nám vždy vyšla v ústrety aj pri tých najrozmanitejších požiadavkách (preklady s grafikou, expresné preklady). To svedčí o profesionalite jej tímu.“ - SAS Slovakia -
Ďalšie referencie
MUW SAATCHI
„Prekladateľskej agentúre Translata dôverujeme. Vždy nám pomôžu s kvalitnými prekladmi v krátkom čase, tak ako to potrebujeme.“ Anna Dzurjaniková, Account Manager - MUW SAATCHI -
Ďalšie referencie
ZSSK Cargo
„ZSSK CARGO spolupracuje so spoločnosťou Translata s.r.o. od  roku 2011. Oceňujeme predovšetkým profesionalitu prekladov a zodpovedný prístup k našim požiadavkám.“ - ZSSK Cargo -
Ďalšie referencie
Swietelsky
„Prekladateľské služby firmy Translata využívame už viac rokov na preklady rôznych odborných dokumentov. So spoluprácou mám dobrú skúsenosť..." - Swietelsky -
Ďalšie referencie
ČSOB Leasing
Dlhoročná prax a spoľahlivý profesionálny prístup spoločnosti Translata, spol. s r.o. vyúsťuje v schopnosť realizácie terminologicky náročných prekladov textov... - ČSOB Leasing -
Ďalšie referencie
E.cake
„Digitálna agentúra Ecake, s.r.o. ponúka efektívne riešenia pre PPC reklamu, SEO a SMO optimalizáciu a vytváranie webových stránok, pričom dôraz kladieme najmä na... “ - E.cake -
Ďalšie referencie
Martinus.sk
„S tlmočníkmi zo spoločnosti Translata sme spolupracovali pri našich najväčších podujatiach, ktoré sme organizovali v  kníhkupectve Martinus na Obchodnej ulici.“ - Martinus.sk -
Ďalšie referencie
Bayer
„Spoločnosť Translata sme si vybrali riadnym výberovým konaním, spolupracujeme s ňou v oblasti prekladov už štvrtý rok . Oceňujeme vysokú úroveň ...“ - Bayer -
Ďalšie referencie
Microsoft
„Spoločnosť Microsoft Slovakia si vybrala služby spoločnosti Translata najmä kvôli expresnosti vyhotovenia prekladov a širokej ponuke jazykových kombinácií.“ - Microsoft -
Ďalšie referencie
Sharp
„Komunikácia je pre nás prioritou a v prípade akýchkoľvek pochybností spoločne s Translatou hľadáme riešenia, aby výsledný preklad spĺňal tie najnáročnejšie kritériá.“ - Sharp -
Ďalšie referencie
SAS Slovakia
„Vážime si, že spoločnosť Translata nám vždy vyšla v ústrety aj pri tých najrozmanitejších požiadavkách (preklady s grafikou, expresné preklady). To svedčí o profesionalite jej tímu.“ - SAS Slovakia -
Ďalšie referencie
MUW SAATCHI
„Prekladateľskej agentúre Translata dôverujeme. Vždy nám pomôžu s kvalitnými prekladmi v krátkom čase, tak ako to potrebujeme.“ Anna Dzurjaniková, Account Manager - MUW SAATCHI -
Ďalšie referencie
ZSSK Cargo
„ZSSK CARGO spolupracuje so spoločnosťou Translata s.r.o. od  roku 2011. Oceňujeme predovšetkým profesionalitu prekladov a zodpovedný prístup k našim požiadavkám.“ - ZSSK Cargo -
Ďalšie referencie
egis projects logo
SOB Leasing logo
HB Reavis
S&T
PSW logo
Johnson-Johnson
Pro Relocation
Nowy Styl Group
CeMS logo
MOTOKOM logo
ecake
martinus
microsoft
Sharp
Bayer
ZSSK Cargo
SAS
VNET
MUW SAATCHI & SAATCHI logo
MagorTherm logo
Swietelsky logo