Úradné preklady Bratislava:
PON - PIA: 9.00 - 17.00
Zobraziť na mape

Preklady k dovezeným vozidlám

Pri prihlasovaní vozidla dovezeného zo zahraničia je potrebné mať dokumenty úradne preložené do slovenského jazyka. Vieme vám s tým samozrejme pomôcť – stačí ich naskenovať a poslať na náš e-mail auta@translata.sk. Už na druhý deň môžete mať preklady doma! Na registráciu dovezeného automobilu zo zahraničia budete na úrade príslušnom na prihlásenie vozidla potrebovať úradné preklady týchto dokumentov (ak nie sú vyhotovené v slovenskom alebo českom jazyku):

 

1. Technický preukaz
2. Potvrdenie o odhlásení vozidla z premávky
3. Faktúru alebo kúpnu zmluvu
4. STK / EK
5. COC certifikát (Certificate of conformity – doklad o originalite vozidla)

 

Klientov by sme však chceli upozorniť, že je potrebné si na danom úrade vopred overiť, ktoré dokumenty bude potrebné doložiť. V závislosti od krajiny totiž nemusia byť predložené preklady všetkých piatich dokumentov. Najčastejšie úrady vyžadujú preklad technického preukazu a faktúry.

 

Preklady dokladov od auta (najčastejšie žiadané preklady technických preukazov) vyhotovujeme zo všetkých európskych jazykov, pričom preklady do bežných jazykov sa vyhotovujú do 24 hodín, menej časté jazykové kombinácie môžu trvať o niečo dlhšie. V prípade potreby vieme zabezpečiť aj preklady k dovezenému autu v priebehu dňa.

Cenník prekladov

TP, Odhláška, Faktúra, Kúpna zmluva, STK, EK, COC
Nemecký jazyk 25 € za normostranu textu*
Anglický jazyk 25 € za normostranu textu*
Francúzsky jazyk 27 € za normostranu textu*
Taliansky jazyk 30 € za normostranu textu*
Holandský jazyk 42 € za normostranu textu*
Ostatné jazyky 30 – 50 € za normostranu textu*

 

Účtovaná jednotka je normostrana. Cena teda závisí od celkového počtu normostrán všetkých dokumentov. Presnú cenovú kalkuláciu vám potvrdíme po vzhladnutí dokumentov.

 

V prípade, že potrebujete preklad technického preukazu alebo iného dokumentu spojeného s dovozom vozidla, vaše požiadavky na preklady môžete zadať osobne, 
e-mailom
, faxom alebo priamo prostredníctvom nášho formulára. Vyhotovené preklady vám môžeme odovzdať osobne alebo zaslať na dobierku prvou triedou do celej SR. Nájdete nás v Aupark Tower na 2. poschodí na Einsteinovej ulici 24 v Bratislave (do našej recepcie sa dostanete aj z nákupnej pasáže nákupného centra Aupark chodbou naľavo od obchodov CCC a Sportisimo).

 

Všetky ceny sú uvedené bez DPH a platia výlučne pre preklady týchto dokumentov. V prípade, ak nie ste platcom DPH, uvedená cena za normostranu je konečná. Cenovú ponuku na preklad akéhokoľvek iného dokumentu vám radi vyhotovíme obratom po zaslaní požadovaného dokumentu na náhľad.