Otvorte sa svetu - hovorte rečou vašich klientov

Preklady textov a dokumentov

Preklady textov a dokumentov

Preklady textov sú našou najvyhľadávanejšou službou. Vďaka dodávateľom, ktorí predstavujú prekladateľskú špičku vo svojom odbore, dokážeme pokryť všetky bežné aj odborné preklady v nasledovných oblastiach:

Technické preklady

Prekladanie technického textu, návodov, príručiek, školení, dokumentácií, výkresov a noriem. Pokrývame rozsiahle odvetvia, najmä: automobilový priemysel, strojárstvo, chémiu, elektrotechniku, letectvo, informačné technológie a ďalšie.

Preklady – medicína a farmaceutický priemysel

Preklady písomných informácií o farmaceutických výrobkoch, preklady lekárskych správ, zdravotnej dokumentácie, kategorizácie liečiv, klinických štúdií, prípadových štúdií a ďalších dokumentov medicínskeho charakteru.

Marketingové preklady

Realizujeme presný a adekvátny preklad marketingového odkazu, ktorý vám pomôže zviditeľniť sa na trhu. Prekladáme propagačné materiály, reklamy, prospekty, prezentácie, katalógy, tlačové správy a ďalšie.

E-Commerce preklady – webové stránky, e-shopy

Počet potenciálnych zákazníkov je možné znásobiť prekladom webovej stránky alebo e-shopu do ďalších jazykov. Preklady webových stránok realizujeme s prihliadnutím na optimalizáciu webových stránok vo vyhľadávaní.

Preklady – strojársky priemysel

Spolupracujeme s prekladateľskou špičkou s odbornou špecializáciou v strojárskom priemysle. Prekladáme kompletnú projektovú dokumentáciu, tendrovú dokumentáciu, technické výkresy, manuály, prezentácie a ďalšie dokumenty z oblasti strojárenstva.

Preklady – automobilový priemysel

V našom portfóliu prekladov patrí automobilový priemysel medzi samostatnú kategóriu odborných prekladov. Prekladáme technické, marketingové a právne dokumenty pre svetových výrobcov automobilov.

Právne preklady

Preklady zmlúv, dohôd, zákonov a ich noviel, noriem, právnych vysvetlení a inej právnej dokumentácie. Pri prekladoch využívame služby právnikov, ktorí majú v odbore bohatú prax.

Ekonomické preklady

Preklady z oblasti bankovníctva, účtovníctva, poisťovníctva, hospodárstva a obchodu. Preložíme vám finančné výkazy, účtovné závierky, marketingové plány a mnohé iné dokumenty z oblasti ekonómie a financií. Ak vás zaujímajú naše skúsenosti z praxe, pozrite si naše prípadové štúdie.

Preklady – cestovný ruch a turizmus

Prekladáme pre hotelové koncerny, kultúrne a rekreačné strediská, samosprávy a obce, letecké spoločnosti a ďalších poskytovateľov služieb v cestovnom ruchu.

 

Preklady – IT a telekomunikácie

Prekladáme manuály k softvérom, technické špecifikácie, príručky, tendrové dokumentácie, zmluvy, tlačové správy, internú dokumentáciu a mnohé ďalšie typy dokumentov z oblasti IT a telekomunikácií.

 

Preklady – stavebníctvo a architektúra

Spolupracujeme s prekladateľskou špičkou s odbornou špecializáciou v stavebníctve. Prekladáme kompletnú projektovú dokumentáciu, tendrovú dokumentáciu, stavebné výkresy, prezentácie a ďalšie dokumenty z oblasti stavebníctva.

Preklady dokumentov

Úspešné preklady dokumentov sú v samom srdci nášho podnikania. Prekladáme všetky druhy dokumentov od zmlúv, tlačových správ, rodných listov, marketingových materiálov až po technické špecifikácie, návody či softvér.

 

Preklady PPC kampaní (AdWords)

Strojový preklad kľúčových slov či reklamných textov neprinesie želané výsledky v podobe slov vyhľadávaných v inej krajine. Potrebujete profesionála, rodeného hovoriaceho a odborníka na PPC kampane, ktorý preloží reklamné texty, články a kľúčové slová kvalitne a kreatívne s ohľadom na špecifiká daného jazyka.

Preklady podkladov k tendrom

Od roku 2005 sme úspešne preložili obrovské množstvo súťažných podkladov k tendrom a výzvam na predloženie dokumentácie vo verejných obstarávaniach. Neraz sme v extrémne krátkom čase zvládli preklad veľkého množstva podkladov potrebných pri účasti v tendroch.

Preklady dokladov k dovezeným vozidlám

Preklady dokladov od vozidla (najčastejšie žiadané preklady technických preukazov) vyhotovujeme zo všetkých európskych jazykov, pričom preklady do bežných jazykov sa vyhotovujú do 24 hodín.

Prekladáme do viac ako 70 jazykov

ZÁPADOEURÓPSKE JAZYKY

angličtina
dánčina
fínčina
francúzština
holandčina
nemčina
nórčina
portugalčina
španielčina
švédčina
taliančina

VÝCHODOEURÓPSKE JAZYKY

albánčina
bieloruština
bosniančina
bulharčina
čeština
čiernohorčina
chorvátčina
estónčina
gréčtina
litovčina
lotyština
macedónčina
maďarčina
maltčina
moldavčina
poľština
rumunčina
rusínčina
ruština
slovenčina
slovinčina
srbčina, srbochorvátčina
turečtina
ukrajinčina

ÁZIJSKÉ JAZYKY

arabčina
arménčina
azerbajdžančina
čínština
gruzínčina
hebrejčina
hindčina
indonézština
japončina
kazaština
khmérčina
kirgizčina
kórejčina
kurdčina
malajčina
mongolčina
thajčina
turkménčina
urdčina
uzbečtina
vietnamčina

OSTATNÉ JAZYKY

brazílska portugalčina
daríjčina (dari)
flámčina
írska galčina
islandčina
katalánčina
latinčina
latinskoamerická španielčina
kirgizčina
papiamentu
paštčina
perzština
rómčina
sinhálčina
somálčina
svahilčina
tagalog

Prečo Translata prekladá pre najväčšie slovenské firmy?

Tajomstvom rýchlych prekladov za nízke ceny sú špeciálne CAT softvéry, s ktorými pracujeme. Tie nám pomáhajú budovať pre každého klienta samostatné prekladové pamäte – akýsi slovník pojmov. Čím viac prekladov robíme, tým sú naše pamäte plnšie a plnšie a tým rýchlejšie prekladáme. Samozrejme, za už raz preložené časti textov našim klientom neúčtujeme plnú sumu. Tým šetríme ich peniaze. A, samozrejme, staráme sa o ich terminológiu, ktorá je uložená v našich pamätiach. Výsledkom sú konzistentné preklady textov (čo oceňujú klienti s veľkým počtom prekladaných strán) a nižšie ceny na stranu.

Pozrite sa ako sme pomohli klientom v minulostiREFERENCIE OD KLIENTOV.

Aké sú naše ceny?

Všetkým našim klientom sa snažíme pomôcť samostatne a individuálne. Cena prekladu závisí od mnohých faktorov, ako je rozsah textu, jeho povaha (odbornosť), jazyková kombinácia či vami požadovaná doba dodania. Ak chcete zistiť orientačnú cenu, kontaktujte nás prostredníctvom e-mailu alebo prostredníctvom formulára „Bezplatná cenová ponuka“.

V Translate navyše poskytujeme:

  •  automatickú úsporu 20 % pre FO a neplatcov DPH
  •  10 % zľavu pre študentov, držiteľov karty ISIC

Ako si objednať preklad?

Stačí kliknúť na „Objednať preklad“ (viď nižšie) a následne vyplniť formulár a priložiť dokument na preklad. My spočítame počet normostrán (teda určíme rozsah prekladu) a pošleme vám bezplatnú cenovú kalkuláciu na váš email. Prekladať začneme až vtedy, keď nám potvrdíte objednávku.

Pokiaľ ste z Bratislavy a potrebujete bežný alebo úradný preklad a preferujete osobný kontakt, veľmi radi vás privítame v našom sídle na Einsteinovej 24 v Aupark Tower (Bratislava) na 2. poschodí. V prípade, že potrebujete notársky overenú kópiu prekladaného dokumentu, ktorá sa viaže trikolórou s prekladom, na 1. poschodí pod našou kanceláriou sa nachádza notár.

Vďaka bezpečnému elektronickému systému spracovávania prekladových projektov poskytujeme našu najobľúbenejšiu službu prekladov v rámci celého Slovenska. V tlmočení a prenájme konferenčnej techniky zastrešujeme celé Slovensko. V Košiciach sa nachádza naše druhé sídlo pre uskladnenie kompletnej tlmočníckej techniky a Košice tak patria medzi druhý záchytný bod našej agentúry pri poskytovaní prekladov a tlmočenia.

Aké formáty dokážeme spracovať?

V prípade, že máte záujem o preklad súboru iného formátu, kontaktujte nás, prosím, na office@translata.sk a my preveríme či je možné daný súbor u nás preložiť.

Typ obsahu

Typ súboru

Dokumety doc, docx, rtf, odt, dot, dotm
Tabuľky xls, xlsx, xlsm, csv
Prezentácie ppt, pptx, pps, pptm
Process maps vso, vsd
Audio a Video mp3, mp4, avi, wav, mpeg
Grafika indd, idml, psd, ai, tiff, bmp
Web html, htmlx, phtml, xml, xliff
CAT formáty xliff, sdlxliff, mqxliff, ttx, po
Ostatné pdf, inx, mif, php, qxp, ini, itd

Mám záujem o preklad

Chcem získať bezplatnú cenovú kalkuláciu na preklad textu

Objednať preklad