Úsmevu rozumie každý, všetko ostatné pretlmočíme

Tlmočenie

Tlmočenie

Pravidelne tlmočíme množstvo seminárov, prednášok  a obchodných rokovaní. Najčastejšie využívanými formami tlmočenia sú simultánne a konsekutívne. Poskytujeme aj kompletné zabezpečenie tlmočníckej techniky.

Príprava na tlmočenie

Pri tlmočení je vhodné, ak zákazník tlmočníkovi dodá podkladové materiály (brožúry, prezentácie, informácie o predmete tlmočenia), aby sa vopred pripravil terminologicky a podal perfektný výkon. Pri náročnejších témach odporúčame aj stretnutie tlmočníka s prednášajúcim, kde sa môže dohodnúť  na terminológii a tlmočník tak zistí doplňujúce informácie k téme.

Konsekutívne tlmočenie

Pri konsekutívnom tlmočení odborník tlmočí prejav rečníka po jednotlivých vetách, prípadne po skupine viet. Pre toto tlmočenie nie je potrebná tlmočnícka technika. Tlmočenie sa využíva najmä počas obchodných rokovaní, školení, pri sprevádzaní a pri výjazdoch.

Úradné tlmočenie

Úradné tlmočenie je tlmočenie oficiálneho tlmočníka pri právnych alebo úradných úkonoch ako sú napr. súdne pojednávania, valné zhromaždenia, svadobné obrady, zasadnutia orgánov spoločností s medzinárodnou účasťou, priznania otcovstva alebo pohrebné ceremónie. Úradné tlmočenie realizujeme v rámci celého Slovenska. Ako prvá tlmočnícka agentúra na Slovensku realizujeme úradné tlmočenie posunkovej reči.

Simultánne tlmočenie

Pri simultánnom tlmočení odborník tlmočí súbežne s prejavom rečníka, pričom využíva tlmočnícku techniku. Štandardne sa vyžadujú dvaja tlmočníci, ktorí sa striedajú po polhodine. Simultánne tlmočenie sa využíva počas konferencií, kongresov, seminárov a firemných prezentácií. Pri simultánnom tlmočení poskytne zákazník tlmočníkovi podkladové materiály (brožúry, prezentácie, informácie o predmete tlmočenia), aby sa vopred pripravil terminologicky a podal perfektný výkon.

Tlmočnícka technika

Ak klient pripravuje akciu v priestoroch, v ktorých nie je tlmočnícka technika alebo si tlmočnícku techniku nezabezpečuje, zabezpečíme ju my. Výhodou sú overení dodávatelia a bezproblémová komunikácia medzi našimi tlmočníkmi a technikmi. Ak mate záujem o zabezpečenie tlmočníckej techniky, pozrite si našu ponuku.

Tlmočenie na diaľku

Tlmočenie na diaľku, odborne nazývané dištančné tlmočenie, je vynikajúca voľba pre klientov, ktorí chcú uľahčiť komunikáciu v situácii, kedy potrebujú preklenúť jazykové bariéry, alebo zabezpečiť pohodlnejšiu komunikáciu na vyššej jazykovej úrovni a nemajú fyzicky k dispozícii vlastného tlmočníka. Tlmočenie na diaľku zahŕňa tlmočenie cez telefón, tlmočenie cez videohovor alebo online tlmočenie cez online aplikáciu.

Sprevádzanie s tlmočením

Bratislava, Viedeň, Košice, Banská Bystrica… Patria tieto mestá medzi vaše neprebádané destinácie? Ak áno, v Translate vám zabezpečíme nielen tlmočenie v rôznych jazykoch pri prehliadke týchto miest, ale aj sprevádzanie s bohatým a starostlivo naplánovaným programom.

Viac

Pozrite si naše konkrétne prípadové štúdie k tlmočeniam, ktoré sme realizovali

Mám záujem o tlmočenie

Chcem získať bezplatnú cenovú kalkuláciu na tlmočenie

Cenová kalkulácia tlmočenia