Úsmevu rozumie každý, všetko ostatné pretlmočíme

Simultánne tlmočenie

Simultánne tlmočenie

Spoločnosť Translata má v oblasti tlmočenia viac ako 13-ročné skúsenosti a pre klienta dokážeme v prípade potreby zabezpečiť tlmočnícku techniku aj jej inštaláciu. Zárukou úspešnej realizácie simultánneho tlmočenia a poskytnutia tlmočníckej techniky je naša dlhoročná spolupráca s dodávateľmi a bezproblémová komunikácia medzi našimi tlmočníkmi a technikmi. Objednajte si u nás službu simultánneho tlmočenia a prezentujte sa na kvalitnej a profesionálnej úrovni, ktorú vám naši vyškolení odborníci dokážu zaručiť. Ak máte akékoľvek otázky alebo špecifické požiadavky, kedykoľvek nás môžete kontaktovať.

Simultánne tlmočenie na vysokej úrovni

Spoločnosť Translata pravidelne zabezpečuje simultánne tlmočenie na mnohých seminároch, prednáškach a obchodných rokovaniach. Druhým základným spôsobom tlmočenia je popri konsekutívnom tlmočení tlmočenie simultánne. Pri simultánnom tlmočení tlmočník sedí samostatne v oddelenej miestnosti alebo v tlmočníckej kabíne a prekladá súbežne s prejavom rečníka. Pri tomto type tlmočenia je potrebná aj tlmočnícka technika. Simultánne tlmočenie je najviac využívaná na konferenciách, kongresoch, seminároch či firemných prezentáciách s medzinárodnou účasťou. Simultánne tlmočenie svojou náročnosťou vyžaduje tých najlepších profesionálov, ktorí sa vyznačujú pohotovosťou, vynikajúcou jazykovou zdatnosťou a vysokou mierou praxe. Pri dlhších a náročnejších témach sa využívajú dvaja tlmočníci, ktorí sa po určitom čase striedajú (spravidla po 20 – 30 minútach), aby bola zachovaná kvalita ich tlmočníckeho prejavu. V spoločnosti Translata vám naši vyškolení projektoví manažéri ponúknu toho najvhodnejšieho tlmočníka pre vaše podujatie.

Ponúkame aj šušotáž

Šušotáž je typ simultánneho tlmočenia. Tlmočník sedí bezprostredne medzi účastníkmi rozhovoru a šepkaním do ucha simultánne rozhovor tlmočí. Šušotáž je možné použiť len v prípade veľmi malého počtu účastníkov rozhovoru, ktorí sú neďaleko od seba. Používa sa často namiesto konsekutívneho tlmočenia, aby sa ušetril čas. Niekedy šepkajúci tlmočník používa tlmočnícku techniku (tzv.- šeptáky) – tlmočník sedí na boku a účastník má na ušiach tlmočnícky prijímač, kde počuje preklad rečníka. Je to komfortnejšie pre účastníka a je takto možné tlmočiť aj viacerým účastníkom naraz.

Pozrite si naše konkrétne prípadové štúdie k tlmočeniam, ktoré sme realizovali

 

Mám záujem o simultánne tlmočenie

Chcem získať bezplatnú cenovú kalkuláciu na simultánne tlmočenie

Zistiť cenu