Úradné preklady Bratislava

Úradné preklady Bratislava

Žiadajú od vás úrady doloženie úradného prekladu vašich dokumentov? Obráťte sa na nás. Spoločnosť Translata už viac ako trinásť rokov poskytuje úradné preklady v expresných termínoch a za prijateľné ceny. Úradné preklady, ktoré sa nazývajú aj súdne preklady, súdne overené preklady alebo preklady s pečiatkou, sa od bežných alebo odborných prekladov líšia najmä účelom použitia a samotným prevedením.Úradný preklad je potrebný na formálne účely pri komunikácii s úradmi a štátnou správou. Na jeho  vyhotovenie je potrebný fyzichttps://www.translata.sk/sudne-prekladyký originál dokumentu alebo jeho notársky overená kópia (v ojedinelých prípadoch aj obyčajná kópia). Úradný preklad sa odovzdáva výlučne v papierovej podobe, pretože je trikolórou zviazaný s originálom alebo jeho notársky overenou kópiou (prípadne s obyčajnou kópiou). Vo väčšine prípadov je najvhodnejšie doručiť nám osobne, poštou alebo kuriérom notársky overenú kópiu, aby vám originálny dokument ostal k dispozícii.

 Typy dokumentov, ktoré si najčastejšie vyžadujú úradný preklad:

Úradné preklady v Bratislave – rýchlo a jednoducho v spoločnosti Translata

Úradné preklady bývajú najčastejšie zadávané osobne, keďže je potrebné fyzicky doručiť notársky overenú kópiu originálu (alebo samotný originál, ak si ho klient nechce ponechať). Notársky overená kópia sa zviaže trikolórou spolu s prekladom.

Umiestnenie našej prekladateľskej agentúry je výhodné z hľadiska dostupnosti a možnosti jednoduchej navigácie a parkovania, keďže sídlime v administratívnej budove Aupark Tower spojenej s Obchodným centrom Aupark (na 2. poschodí pri predajniach CCC a C&A) v Bratislave. Umiestnenie našej kancelárie v Bratislave je pri poskytovaní úradných prekladov obzvlášť praktické aj vďaka bezprostrednej blízkosti notárskeho úradu, ktorý sa nachádza na 1. poschodí v Aupark Tower. Tam  si môžete nechať vyhotoviť notársku kópiu prekladaného dokumentu potrebnú na vyhotovenie úradného prekladu.

Pri vybavovaní úradných prekladov sa preto už nemusíte do prekladateľskej agentúry opätovne vracať s notársky overenou kópiou, ktorá vám pri prvej návšteve mohla chýbať. U nás pohodlne a rýchlo vybavíte celý úradný preklad v rámci jedného poschodia a takisto môžete spojiť príjemné s užitočným a navštíviť obchodné centrum Aupark.

Naša spoločnosť je jednotkou na slovenskom trhu a váš dokument dokážeme úradne preložiť do takmer každého svetového jazyka. V prípade, ak potrebujete úradný preklad mimoeurópskeho alebo akéhokoľvek exotického jazyka, naši projektoví manažéri zistia v rámci našej rozsiahlej databázy spolupracujúcich prekladateľov z celého sveta dostupnosť úradných prekladateľov a budú vás v čo najkratšom čase informovať o podmienkach vyhotovenia úradného prekladu. Pri exotických jazykoch sa často stáva, že na Slovensku neexistuje úradný prekladateľ s danou jazykovou kombináciou a úradný preklad je možné vyhotoviť iba prostredníctvom tretieho jazyka, najčastejšie angličtiny alebo češtiny.

Ak nemáte možnosť notársky overenú kópiu priniesť do našej prekladateľskej agentúry osobne, pošleme na jej vyzdvihnutie cyklokuriéra, ktorý vám môže doručiť aj vyhotovený úradný preklad. Notársky overenú kópiu nám však môžete zaslať aj sami poštou či vami preferovanou kuriérskou spoločnosťou.

Ak ste navyše neplatcami DPH, automaticky ušetríte 20 %. Študenti, držitelia karty ISIC, u nás ušetria 10 % z ceny za preklad.

Kvalitu našich služieb nepotvrdzuje len naše dlhodobé pôsobenie na trhu a neustále rozširovanie a zlepšovanie portfólia služieb, ale aj získanie prestížneho certifikátu manažérstva kvality ISO 9001:2008.

Ak máte akékoľvek ďalšie otázky, budeme radi, ak nás kontaktujete telefonicky na čísle 02 32 60 3131, alebo e-mailom na adrese office@translata.sk.

Najčastejšie otázky týkajúce sa úradných prekladov:

 

Mám záujem o úradný preklad

Chcem získať bezplatnú cenovú kalkuláciu na úradný preklad

Odoslať sken dokumentu