Úradné preklady Bratislava:
PON - PIA: 9.00 - 17.00
Zobraziť na mape

Fráza dňa - as crook as Rookwood

Fráza dňa - as crook as Rookwood

cintorín vrana spln mesiaca as crook as Rookwood Naučte sa novú frázu a jej správne použitie. V Translate dbáme na správnosť terminológie a gramatiky, preto vám budeme pravidelne prinášať zaujímavé slovné spojenia alebo slovné hračky. Naučíme vás ich význam a správne použitie vo vete. Pravidelné používanie cudzieho jazyka je základom ovládania reči. Naším malým lingvistickým okienkom sa tak budeme snažiť obohatiť vašu slovnú zásobu a spríjemniť deň.as crook as Rookwood – dlhodobo chorý (v zmysle skorumpovaný)

- dnešné slovné spojenie je typické pre austrálsku angličtinu. Označuje stav pokročilej choroby (metaforicky - jednou nohou na druhom svete). Crook v austrálskej angličtine slangovo pomenúva chronicky chorú osobu. Niekedy je tento výraz používaný pre opis hlbokej a dlhodobej korupcie. Korupciu však neoznačuje v takom zmysle, v ktorom by bola vykonávaná takzvanými crooks – nečestnými osobami. Pojem crook je použitý v zmysle, že daná skorumpovaná organizácia je dlhodobo „chorá“, teda skorumpovaná.

- Rookwood sa píše s veľkým začiatočným písmenom, pretože ide o názov najväčšieho austrálskeho cintorína. Toto slovné spojenie sa používa v hovorovej angličtine a pri použití v publikáciách mimo územia Austrálie je takmer vždy v texte dovysvetlené. Príklad: The awarding of the 2015 World Cup was as crook as Rookwood, a scam which cost us dearly. It´s been rotten and disfunctional to the bones for a decade.

admin

Administrator

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Morbi vel purus eu purus varius tristique. Ut sed velit eu lectus egestas aliquet id sed risus. Proin pharetra lacus ultrices nibh rutrum lobortis. Morbi id dignissim ante. Aliquam erat volutpat. Fusce maximus, lorem eu mattis ultrices, libero eros bibendum velit, sit amet dictum leo nulla sed ipsum. Proin venenatis felis metus, et faucibus ligula congue non. Morbi semper aliquam mi, a feugiat nisl luctus id. Nulla facilisi. Mauris nibh diam, bibendum sed ante a, rutrum vestibulum tellus.