Fráza dňa – sandbagging

Fráza dňa – sandbagging

Fráza dňa – sandbagging

Naučte sa novú frázu a jej správne použitie. V Translate dbáme na správnosť terminológie a gramatiky, preto vám budeme pravidelne prinášať zaujímavé slovné spojenia alebo slovné hračky. Naučíme vás ich význam a správne použitie vo vete. Pravidelné používanie cudzieho jazyka je základom ovládania reči. Naším malým lingvistickým okienkom sa tak budeme snažiť obohatiť vašu slovnú zásobu a spríjemniť deň.

Freeskier zasnežené hory a slnko PowderClinic

Foto: www.powderclinic.sk

– Dnes pre vás máme pripravené hovorové slovo používané najmä v športe – sandbagging.

– Pôvodne sa začalo používať medzi lyžiarmi, ktorí lyžujú mimo upravených zjazdoviek – v EN tzv. freeskiers / freeriders. Postupne sa však rozšírilo do všetkých druhov športu.

– Označuje účasť športovca na nejakom podujatí, v ktorom preukáže, že jeho zručnosti a schopnosti nadpriemerne prevyšujú výkon ostatných. Napríklad v prípade, keď sa profesionálny lyžiar zúčastní zjazdu rekreačných lyžiarov – mohli by sme povedať, že ostatní nemali najmenšiu šancu.

Príklad:

He put on his skies, prepared himself and sandbagged the competition.
I have never witnessed such adrenalin. We could say that he sandbagged the race and left everyone eat his dust.

Pozrite si toto neuveriteľné freeskiing video: AFTERGLOW

Sandbag –osoba, na ktorú musíte čakať a ktorá vás zdržuje (voľný preklad pri bežnom použití)

– ako podstatné meno a v situácii nespojenej so športom označuje sandbag osobu, ktorá vás spomaľuje a zdržuje vyslovene kvôli neochote spolupracovať alebo z neschopnosti chápať súvislosti

Príklad:

Quit being a sandbag and hurry up, I have been waiting for half an hour!