Úradné preklady Bratislava:
PON - PIA: 9.00 - 17.00
Zobraziť na mape

Alexandra Bukovčanová

15. apríla 2020

Preklady dokumentov týkajúcich sa ochorenia COVID-19 a prekročenia hraníc

Aktuálne ku dňu 14.4.2020

covid-19-screening-questionnaire-form-with-stethoscope-on-it-closeup

Rakúsko rozšírilo zdravotné kontroly na svojich hraniciach z dôvodu zamedzenia šírenia koronavírusu, ktorý spôsobuje ochorenie COVID-19. Na všetkých hraničných priechodoch s Rakúskom budú potrebné špeciálne doklady od väčšiny ľudí, ktorí budú chcieť vstúpiť do Rakúska. Vyplýva to z nariadenia rakúskeho ministerstva zdravotníctva, ktoré bolo zverejnené v piatok v noci dňa 10. apríla 2020.

Nariadenie ustanovuje nasledovné:

Nariadenie uvádza aj výnimky, kedy potvrdenie o negatívnom teste nie je potrebné:

Zdravotné hraničné kontroly pri vstupe do Rakúska budú platiť minimálne do 7. mája.

Aktuálne nás viacero klientov kontaktuje s otázkou, či prekladáme aj potvrdenie o trvalom pobyte na Slovensku. V určitých prípadoch je údajne toto potvrdenie potrebné pri návrate na Slovensko. Potvrdenie o trvalom pobyte dokážeme preložiť takmer obratom.

V prípade potreby prekladu lekárskeho potvrdenia alebo akéhokoľvek dokumentu, ktorý súvisí s koronavírusom alebo prechodom cez hranice, dokážeme preklad vyhotoviť v expresnom termíne – v rámci dňa.

Kontaktujte nás telefonicky alebo e-mailom od pondelka do piatka v čase od 9.00 do 18.00 a my Vám radi pomôžeme.

+421 2 3260 3131
office@translata.sk

Zdroj:

https://www.mzv.sk/cestovanie/covid19/obmedzenia-na-hraniciach

Alexandra Bukovčanová

Je pre mňa splneným snom pracovať pre firmu, v ktorej ľudí a služby verím na 100%. Peter Drucker mal v jednom pravdu: "The best way to predict the future is to create it," preto vás budem rada informovať o budúcom smerovaní prekladateľského sveta a tiež tajných úskalí marketingu.