Fráza dňa - me lo pasé pipa

Naučte sa novú frázu a jej správne použitie. V Translate dbáme na správnosť terminológie a gramatiky, preto vám budeme pravidelne prinášať zaujímavé slovné spojenia alebo slovné hračky. Naučíme vás ich význam a správne použitie vo vete. Pravidelné používanie cudzieho jazyka je základom ovládania reči. Naším malým lingvistickým okienkom sa tak budeme snažiť obohatiť vašu slovnú zásobu a spríjemniť deň.

me lo pasé pipa – výborne som sa bavil, výborne strávený čas

Alternatívne slovné spojenie – Me lo pasé bomba. Me lo pasé en grande.

– Dnes sme sa rozhodli s vami podeliť o španielske slovné spojenie, ktoré používa väčšina Španielov v hovorovej reči. Doslovný preklad by znel „mal som semiačka“ avšak v tomto prípade ide o vyjadrenie výborne stráveného času a skvelej zábavy. Ak sa v lete chystáte do Španielska na dovolenku, táto fráza vám určite padne vhod.

Príklad:

Me lo pasé pipa en el concierto.
¡El concierto fue increíble! Me lo pasé pipa.

It's a dream come true for me to work for a company where I trust the people and the services 100%. Peter Drucker was right about one thing: "The best way to predict the future is to create it," which is why it'll be my pleasure to brief you on the future direction of the translation sphere as well as the hidden pitfalls of marketing.