Google Translate prišiel s novinkou prekladania obrázkov WordLens

Google Translate prišiel s novinkou prekladania obrázkov WordLens

Google Translate prišiel s novinkou prekladania obrázkov WordLens

Google Translate prekladá cez WordLens

Google odkúpil spoločnosť WordLens minulý rok. Aplikácia s rovnakým názvom umožňuje po nasmerovaní smartfónu alebo tabletu preložiť nasnímaný text do zvoleného jazyka. Aplikácia je momentálne prístupná pre anglický, francúzsky, nemecký, ruský, španielsky, talianský a portugalský jazyk.

To však nie je všetko. Druhou novinkou, ktorú Google sprístupnil užívateľom je vylepšenie konverzačného módu. V prípade, že sa chcú dohovoriť dvaja používatelia, nemusia ich konverzáciu prerušovať nepraktické pauzy potrebné na dokončenie monológu jednej osoby, zachytenie textu a následný preklad. Vylepšenie poskytuje preklad v reálnom čase s automatickým rozoznaním použitého jazyka.

Aktualizovaná verzia Google Translate bude dostupná cez Google Play v nasledujúcich dňoch.

Zdroj: http://mashable.com/2015/01/14/google-translate-word-lens/

Aktualizované informácie o Google Translate (24/7/2015): http://skolskyservis.teraz.sk/vysoke-skoly/google-translate-lepsi-a-dokonalejsi/20584-clanok.html

Google Translate vizuálne prekladá už aj do slovenčiny (31/7/2015): http://techbox.dennikn.sk/mobil/c13941/prekladac-google-zvladne-vizualny-preklad-aj-do-slovenciny.html

Od konca júla 2015 je možné aktualizovať mobilnú aplikáciu Google Translate s možnosťou výberu slovenského jazyka. Po stiahnutí malého jazykového balíčka vrátane slovenčiny (kombinácia angličtina – slovenčina má cca 4,3 MB) dokáže Google Translate prekladať aj bez dátového pripojenia.