Toto sú najlepšie aplikácie na učenie sa jazykov

Existuje veľké množstvo aplikácií, ktoré premenia váš smartfón alebo tablet na učebnú pomôcku. Obzvlášť užitočné budú pre tých, ktorí sa chcú naučiť cudzí jazyk, alebo sa v ňom zdokonaliť. Poznáte tie najlepšie aplikácie na učenie sa jazykov?

Pridajte sa ku 8 000 podnikateľom, marketérom a manažérom a získajte praktické tipy z oblasti prekladov a podnikania v zahraničí.
Preskúmajte Translata Brífing

Overené metódy učenia sa cudzieho jazyka doma

Svoje jazykové zručnosti môžete trénovať oveľa zábavnejšou formou, než memorovaním slovíčok a študovaním školských učebníc. Doma sa spoľahnite na jazykové aplikácie, ktoré vám umožnia vypočuť si výslovnosť slov, vyplniť rôzne kvízy a dokonca aj četovať s rodenými hovoriacimi. Pomôžu vám zapamätať si slová či frázy hravou a interaktívnou formou, vďaka ktorej sa väčšina študentov naučí cudzí jazyk rýchlejšie a jednoduchšie.

Najlepšie aplikácie na učenie sa jazykov

Hľadanie ideálnej jazykovej aplikácie vám uľahčíme výberom tých najobľúbenejších. Sú vhodné pre všetkých domácich samoukov i pre tých, ktorí radi využijú podporu lektorov alebo rodených hovoriacich. 

1. Duolingo

Len ťažko by ste hľadali zoznam jazykových aplikácií, na ktorom by chýbalo Duolingo. My sme sem známu aplikáciu so zelenou sovou zaradili preto, že ako jedna z mála nevyžaduje znalosť angličtiny – využiť môžete českú jazykovú verziu. Desiatky kurzov pomáhali zostaviť rodení hovoriaci, vďaka čomu sa cez Duolingo môžete učiť aj menej rozšírené jazyky, akými je svahilčina alebo esperanto. Vývojári urobili z učenia sa jazyka zábavnú hru, v ktorej môžete stratiť životy za chybné odpovede a získať odmeny za tie správne.

2. HelloTalk

Ak vás vypĺňanie testov príliš nebaví, svoje jazykové zručnosti môžete rozvíjať priamo v rozhovoroch. HelloTalk vás spojí s ľuďmi z celého sveta. Komunikovať s nimi môžete prostredníctvom textových alebo hlasových správ, v rámci ktorých môžete navzájom kontrolovať svoju gramatiku a výslovnosť. Jazyk sa teda neučíte sami, ale s pomocou rodených hovoriacich.

3. Memrise

Aplikácia Memrise je zameraná prevažne na európske jazyky. Kombinuje zvukové nahrávky, obrázky, text a mnemotechnické pomôcky, vďaka ktorým si výrazy jednoduchšie zapamätáte. Poslúži hlavne cestovateľom, pretože okrem jazykov sa vďaka Memrise môžete zdokonaliť aj v prírodovede, geografii alebo histórii.

4. Mango

Mango je robustná aplikácia, ktorá vám otvorí dvere až k 70 svetovým jazykom. Výhodou je, že softvér sa prispôsobuje tempu vášho učenia a lekcie sú prístupné aj v offline režime. Výučba je zameraná hlavne na začiatočníkov. Okrem slovnej zásoby, gramatiky a výslovnosti vám aplikácia umožní absolvovať špeciálne kurzy, vďaka ktorým sa oboznámite s kultúrnymi rozdielmi medzi krajinami. 

5. MosaLingua

MosaLingua predstavuje komplexný zdroj pre množstvo jazykov ako francúzština, španielčina či taliančina. Môžete sa rozhodnúť pre štandardný vyučovací program alebo si vybrať niektorý z konkrétnych tematických balíčkov. Ak ste si už v cudzom jazyku prešli základmi a chcete sa zdokonaliť v konkrétnych oblastiach, môžete sa do toho okamžite pustiť. V učení vám pomôžu aj dialógy, ktoré ilustrujú situácie z reálneho života.

It's a dream come true for me to work for a company where I trust the people and the services 100%. Peter Drucker was right about one thing: "The best way to predict the future is to create it," which is why it'll be my pleasure to brief you on the future direction of the translation sphere as well as the hidden pitfalls of marketing.