Translata v číslach

Pridajte sa ku 8 000 podnikateľom, marketérom a manažérom a získajte praktické tipy z oblasti prekladov a podnikania v zahraničí.
Preskúmajte Translata Brífing
ako-prekladat-cisla

Translata poskytuje prekladateľskétlmočnícke služby na domácom a zahraničnom trhu od roku 2005. Náš tím si vytvoril širokú sieť profesionálnych prekladateľov, ktorú dnes tvorí viac ako 4 500 špecialistov s najrozličnejšími jazykovými kombináciami. Tlmočnícke služby zabezpečuje viac ako 390 tlmočníkov. Do súčasného dňa vyhotovila Translata viac ako 160 000 prekladov a 1 000 000 preložených strán pre viac ako 32 000 klientov. Vo svojom širokom portfóliu exotických prekladov sa pýši prekladmi napríklad zo slovenského jazyka do rómskeho jazyka či z anglického jazyka do paštčiny (Afganistan), papiamentu (Aruba, Bonaire), tagalog (Filipíny), mongolčiny (Mongolsko)…

Medzi mnohé tlmočnícke podujatia, pri ktorých Translata zabezpečovala tlmočenie, patrí napríklad podujatie v Košiciach pri akcii Kongres kritikov umenia, kde našich šesť profesionálnych tlmočníkov simultánne tlmočilo v slovenčine, angličtine, španielčine a francúzštine počas troch náročných dní. Tlmočili sme udeľovanie Oskarov a Grammy. Pri inej príležitosti bola zabezpečená kompletná tlmočnícka technika pre viac ako 5 000 zamestnancov medzinárodnej firmy vo Viedni. Medzi naše úspechy taktiež určite patria obrovské množstvá zdrojových textov preložených za noc pri viacerých tendroch.

Translata words

Náš tím projektových manažérov spája odhodlanosť vytvárať podmienky pre otvorené, korektné a priateľské vzťahy nielen so zákazníkmi, ale aj so svojimi prekladateľmi a tlmočníkmi. Vďaka nášmu kruhu profesionálnych prekladateľov zabezpečujeme preklady vo vyše 73 svetových jazykov v rôznych jazykových kombináciách. Netradičné exotické kombinácie sú pre nás výzvou ako aj potvrdením nášho odhodlania neustále sa zlepšovať. Všeobecne platí pravidlo, že keď spolu pracujú kolegovia odborníci, ide práca od ruky, keď však spolu pracujú odborníci priatelia, ich práca dostáva osobný punc. Naša práca nás preto baví a robíme ju lepšie aj vďaka rastúcemu počtu našich spokojných zákazníkov – vás.

It's a dream come true for me to work for a company where I trust the people and the services 100%. Peter Drucker was right about one thing: "The best way to predict the future is to create it," which is why it'll be my pleasure to brief you on the future direction of the translation sphere as well as the hidden pitfalls of marketing.