Obľúbený Yoast SEO plugin má slovenský preklad aj vďaka agentúre Translata

Pred niekoľkými týždňami sa WordPress plugin Yoast SEO dočkal svojho slovenského prekladu. Keď sme sa dozvedeli o myšlienke preložiť najpoužívanejší SEO plugin na svete, rozhodli sme sa pomôcť slovenskej WordPress komunite a zvyšok prekladu dokončiť.

Pridajte sa ku 8 000 podnikateľom, marketérom a manažérom a získajte praktické tipy z oblasti prekladov a podnikania v zahraničí.
Preskúmajte Translata Brífing

Ako vznikla myšlienka preložiť plugin Yoast?

Iniciatíva vytvoriť slovenský preklad pluginu Yoast SEO sa objavila v skupine WordPress Slovensko na Facebooku. Aktuálne je v skupine viac ako 4 000 členov, od kóderov cez marketérov až po laikov, ktorí diskutujú, vzájomne si pomáhajú a radia, keď ich WordPress neposlúcha.

Yoast SEO patrí s 5 miliónmi aktívnych inštalácii k svetovej špičke SEO pluginov. Používajú ho malé firmy s jednoduchými webstránkami, ale aj veľké celosvetové korporácie. Môžeme prezradiť, že ho máme nainštalovaný aj na našej stránke.

Vieme, že technická terminológia, navyše v angličtine, nie je jednoduchá, a preto sme sa rozhodli priložiť ruku k dielu a dokončiť slovenský preklad tohto užitočného pluginu.

Takto sme postupovali pri preklade

V čase, keď sme sa pridali k iniciatíve, časť textov už stihli preložiť dobrovoľníci z WordPress komunity. Vytvorili sme si účet, stiahli všetky súbory vo formáte .po a pustili sa do práce.

Na veľké objemy textov sú potrebné procesy a technológie

V agentúre Translata si uvedomujeme, že webové stránky sú pre firmy kľúčový marketingový a predajný kanál. Spojením špičkových technológii a skúsených prekladateľov vzniklo know-how, ktoré nám umožňuje prekladať webové stránky, aj veľké objemy textov pre e-shopy.

Jednoduchou integráciou dokážeme prepojiť redakčný systém stránky alebo e-shopu s naším prekladateľským. Najjednoduchšie je prepojenie stránok, ktoré používajú WordPress, no preklad vieme realizovať aj v iných redakčných systémoch. Klient nemusí venovať čas kopírovaniu textov. Prepojenie systémov zaberie chvíľu a umožňuje nám dostať sa aj k textom, ktoré na stránke nie je vidieť. Hotové preklady potom nahráme naspäť na stránku.

Vďaka našim prepracovaným procesom a technológiám, ktoré neustále inovujeme, vieme klientom dodávať kvalitné preklady v krátkom čase.

It's a dream come true for me to work for a company where I trust the people and the services 100%. Peter Drucker was right about one thing: "The best way to predict the future is to create it," which is why it'll be my pleasure to brief you on the future direction of the translation sphere as well as the hidden pitfalls of marketing.