Úradné preklady Bratislava:
PON - PIA: 9.00 - 17.00
Zobraziť na mape

Translata opäť na Linguamarkete 2016

Translata opäť na Linguamarkete 2016

Translata na Linguamarkete 2016

Tradične sme sa pokúsili študentov osloviť vyplnením kvízu, ktorého správne odpovede uvádzame nižšie. Mnohým študentom sa zdal byť náročný, o čom svedčí aj najvyšší počet správnych odpovedí v jednom hárku, ktorý bol 6.  :) Sľubujeme, že budúci rok bude ešte ťažší!

1. Úctihodný alebo úctyhodný?

 Športovkyňa Martina Moravcová opäť podala úctyhodný výkon. SPRÁVNE  Športovkyňa Martina Moravcová opäť podala úctihodný výkon.

2. Album alebo nosič? Ktorý výraz je v tomto prípade vhodnejší?

 Najviac albumov v histórii, 28 miliónov, predala skupina The Eagles.  Najviac nosičov v histórii, 28 miliónov, predala skupina The Eagles. SPRÁVNE  Obe možnosti sú správne.

3. Nachladnúť či prechladnúť?

 Poď dnu, mohol by si nachladnúť.  Poď dnu, mohol by si prechladnúť.  Obe možnosti sú správne. SPRÁVNE

4. Vodítko alebo vôdzka?

 Vezmi vodítko a choď von so psom.  Vezmi vôdzku a choď von so psom. SPRÁVNE

5. Skrutkovač alebo šróbovák?

 Povedal mi, aby som mu podala skrutkovač. SPRÁVNE  Povedal mi, aby som mu podala šróbovák.

6. Dôchodcovia alebo dôchodci?

 Služby zdravotníctva využívajú z veľkej časti najmä dôchodcovia. SPRÁVNE  Služby zdravotníctva využívajú z veľkej časti najmä dôchodci.  Obe možnosti sú správne.

7. Utvorte z uvedených pods. mien ich ženskú podobu.

kosec - ___koskyňa/kosáčka________                         hosť - ______hostka__________

klaun - _____klaunka___________                          utečenec - ____utečenka__________

Študentov sme sa ďalej pýtali, aké dôvody/výhody by ich presvedčili pracovať ako prekladateľ/tlmočník pre prekladateľskú agentúru. Ich odpovede boli veľmi zaujímavé a s ich vlastnými slovami nižšie môžeme jedine súhlasiť. :)

Všetkým študentom ďakujeme za ich záujem a účasť v kvíze a prajeme veľa trpezlivosti a sily dopracovať sa na prvotriednych prekladateľov a tlmočníkov, ktorými sa budeme môcť v budúcnosti hrdiť aj my v Translate. Tešíme sa sa na vás o rok!

admin

Administrator

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Morbi vel purus eu purus varius tristique. Ut sed velit eu lectus egestas aliquet id sed risus. Proin pharetra lacus ultrices nibh rutrum lobortis. Morbi id dignissim ante. Aliquam erat volutpat. Fusce maximus, lorem eu mattis ultrices, libero eros bibendum velit, sit amet dictum leo nulla sed ipsum. Proin venenatis felis metus, et faucibus ligula congue non. Morbi semper aliquam mi, a feugiat nisl luctus id. Nulla facilisi. Mauris nibh diam, bibendum sed ante a, rutrum vestibulum tellus.